Obalamy mity! A jakie konkretnie? -Krzywa C to wcale nie „boczna beczułka”. -Linia włosa nie leży na końcu paznokcia. -Gruby paznokieć absolutnie nie będzie „dobry bo mocny”.
W tym odcinku opowiem Wam sporo o różnorodności kształtów we współczesnej stylizacji paznokci. Dowiecie się z czego ona wynika, a przede wszystkim zrozumiecie, że kluczowa dla naszej pracy jest poprawność techniczna. Szkoda, że nie istnieje coś takiego jak „Paznokciowy Trybunał”, który rozsądziłby, który kształt jest poprawny, a który nie. Taka instytucja nijak nam nie pomoże, jednak stylista powinien znakomicie poznać PODSTAWĘ odpowiedniej konstrukcji, bo dzięki temu bez problemu oceni, co jest korzystne dla architektury, a co nie.. W tym teoretycznym odcinku będę bazowała na grafikach i zdjęciach, które pomogą mi zilustrować następujące zagadnienia:
Linia boczna - najczęstsze błędy w jej modelowaniu
Przeprost i smętny zwis, które potrafią nieco zaburzyć optykę..
Łuk - co chcemy w ten sposób imitować?
Obszar stresu i jego znaczenie dla modelowanych paznokci
Pękanie paznokci - uciążliwa niedoróbka, która jest Twoja winą!
Delikatność S-line kluczem dla subtelnego wyglądu stylizacji.
Spadek na poziomie 10-15%. Czy krawędź górna wie co robi?
Wysokość apexu - od czego zależy i ile powinna wynosić?
Umiejscowienie apexu w kształtach squaropochodnych i migdałopochodnych
Krzywa C - gdzie tak naprawdę leży..
.. i czemu mówimy o dwóch krzywych C? Gdzie jest wewnętrzna, a gdzie zewnętrzna?
Grubość paznokcia na wolnym brzegu - ile powinna wynosić?
Linia włosa to grubość paznokcia na wolnym brzegu?! A skąd!
Grubościomierz prawdę Ci powie!
Prawdziwa linia włosa i wyjątki w postaci DGM lub manicure kombinowanego
„Starobabowe paznokcie” - co klientki mają na myśli teraz.. A co 10 lat temu?
Ewolucja krzywych c - niesamowite działania na bazie szablonów.
W czasie tego wykładu omówimy dokładnie następujące kształty paznokci:
1. Kwadrat oldschoolowy (jego bezwzględna równoległość linii bocznych, stateczny kąt na poziomie 90 stopni, umiejscowienie apexu, głębia krzywej C). 2. Kwadrat nowoczesny i jego specyfika. 3. Owal - czym się charakteryzuje? Jakie ma ograniczenia? 4. Squoval - potomek powyższych form. Przy jakiej płytce wygląda korzystnie? 5. Migdał klasyczny i jego humory. Podatność na uszkodzenia i niemożność wykonania na większości paznokci. 6. Migdał współczesny i jego magia. Czemu jest tak uniwersalny? Czemu jest tak wytrzymały? 7. Migdał rosyjski bliskim krewniakiem poprzednika.. więc dlaczego jest też spokrewniony z kwadratem nowoczesnym? 8. Migdał gotycki jest znacznie mniej drapieżny i agresywny od rosyjskiego kolegi. Właściwie dlaczego? 9. Monroe i jego substytuty, czyli kilka gorzkich słów o Ballerinie i trumience. A na dokładkę kształt Marilyn! 10. Sztylet to szlachetna, piękna, wręcz arogancka w swej prostocie forma. Idealna na zakończenie naszych rozważań.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.